top of page

Що таке проєкт

    Це системний комплексний процес, який спрямований на модернізацію певних сфер життя і діяльності людини. В даний час технічні проєкти є максимально затребуваними, так як вони сприяють підвищенню якості життя населення нашої планети. У різних країнах в цей термін вкладають різний зміст, але частіше за все поняття проєкту схоже, незалежно від державної мови і віросповідання населення.
 
Складові частини
      З огляду на той факт, що для реалізації проєктів потрібні особливі засоби, а способи вирішення поставленого завдання можуть залежати від різних параметрів, виділяють такі складові частини:
  • основний задум (постановку мети і завдань);
  • засоби вирішення;
  • результати.
 
     Таке поняття проєкту свідчить про складність і багатогранність його структури. Він здатний внести серйозні зміни в життя як окремої людини, так і цілої держави. Результати від його впровадження можуть бути абстрактними або конкретними, необхідними для певного регіону.
 
Особливості проєктів
      Класифікація проєктів залежить від багатьох факторів. Наприклад, якщо розглядати подібну діяльність в якості динамічної системи, то можна виділити наступні результати:
  • поточні;
  • кінцеві.
 
        Якщо розглядається студентський проєкт, в такому випадку в якості кінцевого результату самостійної діяльності студента можна розглядати отримання ним нових теоретичних і практичних знань і навичок
 
Історія виникнення проєктів
        Ця технологія навчання ви­никла ще у 20-ті роки минулого сторіччя в США. Тоді метод проєктів називали також методом проблем і пов’язувався він з ідеями гуманістичного напряму у філософії й освіті, розробленими американським філософом і педагогом Дж. Дьюі та його учнем В. Кілпатріком. Дж. Дьюі пропонував будувати навчання на активній основі через діяльність учня відповідно до його осо­бистого інтересу в цьому навчанні.
      Ідеї методу проєктів виникли в Росії практично паралельно з розробками американських педагогів під керівництвом російського пе­дагога С. Т. Шацького в 1905 р. Під його керівництвом була організована група співробітників-однодумців, які намагалися активно використову­вати проєктні методи в практиці викладання.
    У Великій Британії, США, Бельгії, Фінляндії, Німеччині та багатьох інших країнах метод проєктів здобув широкий відгук і втілення. Раціо­нальне поєднання теоретичних знань та їх практичне використання в проєктній технології можна сформулювати тезисом: «Я знаю, навіщо мені потрібно, де і як я зможу використати все те, що я знаю».
   Ураховуючи широке розповсюдження на практиці проектної техноло­гії навчання, варто окреслити основні поняття, ознаки даної технології.
Слово «проєкт» запозичено з латинської й походить від слова «proectus», яке буквально означає «кинутий уперед». У сучасному розумінні проєкт — це намір, який буде здійснено в майбутньому.
bottom of page